У заключным матчы 26-га чэмпіянату Беларусі па футболе уладальнік золата барысаўскі БАТЭ разграміў «Гарадзею» з лікам 5:0, паведамляе БелТА.

fcbate.by

Апошні матч сезона на поле «Барысаў-Арэны» прайшоў з вялікай перавагай 13-кратных чэмпіёнаў краіны. Яшчэ да перапынку барысаўчане тройчы паразілі вароты гасцей, прычым першыя два галы забілі лідары нападаў БАТЭ Віталь Радзівонаў і Міхаіл Гардзяйчук. У абодвух стала па 15 мячоў, і яны аказаліся найлепшымі бамбардзірамі першынства. У першым тайме таксама вызначыўся Мірка Іваніч. У другой палове гульні падапечныя Аляксандра Ермаковіча яшчэ двойчы парадавалі сваіх заўзятараў — на 57-й хвіліне браму Паўла Часноўскага прабіў Аляксандр Валадзько, а за 10 хвілін да фінальнага свістка апошнюю кропку паставіў Юрый Кендыш.

16. «Граніт» — 25 (20-56).

Вышэйшую лігу пакідаюць «Белшына» і «Граніт», месца якіх у 2017 годзе зоймуць найлепшыя каманды першай лігі нацыянальнага чэмпіянату «Гомель» і магілёўскі «Днепр».