Як стала вядома больш за 20 чалавек у Жодзіна трымаюць галадоўку з першага дня затрыманьня (ужо пяты дзень). Учора гэтых людзей (у асноўным) судзілі ў судзе Першамайскага раёну. Да галадоўшчыкаў плануюць далучыцца новыя людзі. Тэл. Жодзіна 8-017-75-33-444

Телефоны именно тех мест, где говорят информацию

об арестованных

Суд Цэнтральнага раёну - 288-19-51 (говорят, что никого нету) 288-17-15

Савецкага раёну - 2802664

Суд Заводскага раёну - 2957848 - канцелярия

Суд Партызанскага раёну - 2976442 - только девушки

Вынікі судоў:

Суд Савецкага раёну

1.Падрабінэк Аляксандр (журналіст, Расія) -- 15 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Казадаеў

2.Грышкевіч - 5 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Казадаеў

3. Івашкоў - 10, суддзя Сіліцкі Сяргей

4. Хоцін Андрэй - 15 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Фёдарава

5. Бас Яўген - 15 сутак, суд Савецкага раёну

6. Пратасаў - 10 сутак, суд Савецкага раёну

7. Кужалева (?) суд Савецкага раёну

8. Іванкоў

9. Андрусік - штраф 10 базавых велічыняў, суд Савецкага раёну

10. Солтан -- суд Савецкага раёну

11. Барсток Сяргей - 10 сутак, суд Савецкага раёну

12. Пінчук Віктар - 15 сутак, суд Савецкага раёну

13. Рагоўскі (?) -- суд Савецкага раёну

14. Альшэўскі - 7 сутак, суд Савецкага раёну

15. Беркой - 10 сутак, суд Савецкага раёну

16. Фурсевіч - 10 сутак, суд Савецкага раёну

17. Іванкоў - 10 сутак, суд Савецкага раёну

18. Ніно Габанідзе -журналістка, 10 сутак (?), суд Савецкага раёну

19. Лагідзе Георгі, журналіст - 15 сутак

20. Зьверава - 10 сутак, суд Савецкага раёну

21. Зьвераў Дзьмітры (?)

22. Корэш Вольга -- 5 сутак

23. Алейнік

24. Когай Ганна -- 10 сутак

25. Канаплёў Арсені -- 3 сутак

26. Кароль Дзяніс -- 10 сутак

27. Касцюк Ганна -- 15 сутак

28. Казлоў Яўген --15 сутак

29. Казлоўскі Аляксей -- 10 сутак

30. Калейчык Зьміцер -- 7 сутак

31. Шлапік Юры

32. Кашэль Аляксей -- 15 сутак

Суд Цэнтральнага раёну

Рагачоў Зьміцер -- 15 сутак, адвезьлі ў Жодзіна

Пачобут Стас -- 10 сутак

Асіпенка Аляксей -- 10 (?) сутак

Рамановіч Аляксандр -- 10 сутак

Порах Аляксандр -- 10 сутак

Садаўнічы Ільля -- 15 сутак

Саламан -- 10 сутак

Раманоўскі Cяргей -- 15 сутак

Рудэнкоў Рыгор -- 5 сутак

Пячэрскіх Юры -- 10 сутак

Пірэйка Аляксандр -- 10 сутак

Сяргееў Павал -- 10 сутак

Рэвуцкі Ўладзіслаў

Прышнеўскі

Сідаровіч Андрэй

Сідаровіч Ала

Січко

Пугач Дзяніс

Арэхаў Андрэй -10 сутак

Раковіч Аляксей -- 10 сутак

Паўроз Мікіта

Арлоў Віктар - 15 сутак

Пісарчык Сяргей -- 10 сутак

Знак Максім - 13 сутак

Анянкоў Сяргей -- 10 сутак

Суд Кастрычніцкага раёну

Еўдакімава Л. А - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Цітова А. С. - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Кастэнка Дар'я - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Лаўрыновіч Яна -- 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Чэхоўская Наста - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Балонкіна Юля - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Дзьячэк Іна А. - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Шацікава Крысьціна - штраф 20 базавах велічыняў (маці 2 дзяцей)

Тарасава Н. В. - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Сілкова Вера - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Дзядок Т. М. - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Бухаменка Ларыса - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Малашчыцкая В. В. - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Завадская Ірына - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Куўшынная Тацяна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Палевікова Валянціна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая

Віткоўская Тацяна - штраф 30 базавых велічыняў.

Віткоўская Е. - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Кавалеўская Надзея - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Сахарчук В. - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Бурак Ірына - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Жылінская Святлана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Саўчанкава Валерыя - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Ахмадзіева Юлія - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Рудовіч Аксана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Цімкоўская Сьвятлана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Жызьнеўская Алена - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Вашкевіч Марына - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Ныткіна Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Корсак Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Уласенка Т. - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Каршук Анастасія -- 7 сутак Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч

Суд Фрунзенскага раёну

Юркоў Андрэй -- 15 сутак

Юхновіч Дзяніс -- 15 сутак

Лукін Павел -- 10 сутак

Ясюк Алеся -- штраф 30 базавых велічыняў

Наскоў -- 15 сутак

Манцэвіч -- 10 сутак

Неткачоў Яўген -- 15 сутак

Лапцёнак Зьміцер -- 15 сутак

Шмелеў Сяргей -- 12 сутак

Маскевіч Вераніка -- 10 сутак

Крушэўскі -- 15 сутак

Шумовіч Юры -- 15 сутак

Красноў Мікіта -- 12 сутак

Кулей Ігар -- 15 сутак

Мазучэнка

Юшкевіч

Ксяндзоў Кірыл -- 15 сутак

Ларына Тацяна -- штраф 20 базавых велічыняў

Навуменка Яраслаў -- 15 сутак

Куклевіч Віталь - 15 сутак

Мікульчык Аляксей -- 13 сутак

Міхіёнак - 10 сутак, суддзя Людміла Лапо

Лук'янчык Арцём - 15 сутак

Лацінскі -- 10 сутак

Лабаноў Яўген -- 10 сутак

Ліскевіч Яўген -- 10 сутак

Мацюхін Алякандр -- штраф 20 базавых велічыняў

Язылец Аляксей -- 13 сутак

Мітрафанаў Аляксей

Юшкевіч Павал

Суд Першамайскага раёну

Ванчук Аляксандр - 9 сутак

Газімаў Цімур - 10 сутак, суддзя Макуха

Грынчык - 12 сутак

Багуцкі -10 сутак

Барысевіч - 5 сутак, суддзя Ананіч

Вераб'ёў Сяргей - 7 сутак, суддзя Аніскевіч

Гардзееў Мікалай - 7 сутак

Баталаў Мікіта - 10 сутак, суддзя Макуха

Васілеўскі - 10 сутак, суддзя Аніскевіч

Гізун Жана - 10 сутак

Гамолка Зьміцер - 10 сутак

Барок Андрэй --?

Багданаў -- 10 сутак

Вішнеўскі Валеры - 10 сутак

Талапіла Юры --10 сутак

Васілеўскі Алесь -- 10 сутак, суддзя Аніскевіч

Гарачка -- 10 сутак, суддзя Макух

Бурсевіч Наста -- 5 сутак, суддзя Ананіч

Ваніна Тацяна -- 10 сутак

Буйніцкі Максім

Гермак Марына -- 5 сутак

Вераб'ёў Сяргей -- 7 сутак, суддзя Аніскевіч

Більдзюк Аляксей

Багданаў Станіслаў

Дземідовіч Яўген

Гарэлік Сяргей -- 10 сутак (Знаходзіцца ў Жодзіна, абвясьціў галадоўку)

Хадкевіч Васіль

Сантаровіч Андрэй

Зюкаў Дзяніс

Зямчонак Натальля -- 10 сутак

Грудзько Тацяна -- 3 суткі

Зялінская Даша -- 8 сутак

Баярын Натальля - штраф 50 базавых велічыняў

Суд Заводскага раёну

Скарабагаты Арцём -- 5 сутак

Скарабагаты Леанід -- 15 сутак

Чарноцкі Дзьмітры -- 5 сутак

Сакалоўскі (?)

Шыло Валеры -- 15 сутак

Станкевіч --5 сутак

Шыйко Дзяніс -- 7 (10 -?)

Сьнітко Тацяна -- штраф 30 базавых велічыняў

Хіло Мікалай -- 5 сутак (Жодзіна)

Хіло Зінаіда -- 4 сутак (Жодзіна)

Сінкевіч Надзея - 9 сутак

Станкевіч Сьвятлана

Чыжык Міхась -- 5 сутак

Раковіч Аляксей

Чыбан Максім

Церах Сяргей -- 7 сутак

Хандога

Сівановіч

Шыманскі Ільля -- 10 сутак

Цімафееў

Шылава Валерыя

Чэкмараў

Чыжык Іна

Чарноцкі Зьміцер -- 5 сутак

Станкевич Сьвятлана -- 8 сутак

Салодкі -- 5 сутак

Сідаровіч Ала -- 10 сутак

Старасьціна Натальля -- 10 сутак

Шыш Антаніна -- штраф

Панкавец Віктар

Ленінскі суд

Самаліньска Вераніка (Gazeta Wyborcza, Польшча) 10 сутак арышту 27 сакавіка.

Грышан -- Ленінскі суд

Грудзько -- Ленінскі суд

Гусакова Станіслава -- 12 сутак, Ленінскі суд

Дземідовіч Е. -- Ленінскі суд

Дзянісаў Дзяніс -- 10 сутак Ленінскі суд

Салыго П. -- Ленінскі суд

Глезін Э. -- Ленінскі суд

Дзешкевіч -- Ленінскі суд

Казлоўскі О. -- Ленінскі суд

Дзішчыц Аляксандр -- Ленінскі суд

Дзівіна М. -- Ленінскі суд, 10 сутак

Дарафеева А-- Ленінскі суд, 10 сутак

Дубоўскі М. -- Ленінскі суд

Казначэеў Вадзім -- Ленінскі суд -- 10 сутак

Калінін В. -- Ленінскі суд

Кірэеў В. -- Ленінскі суд

Клецаўка -- Ленінскі суд

Дзьячкоў О. В. - Ленінскі суд

Машкевіч Марыюш --15 сутак Ленінскі суд

Ягораў Юры -- 10 сутак, Ленінскі суд

Жых Дзьмітры -- 10 сутак, Ленінскі суд

Жук С. А -- Ленінскі суд

Жукаў А. А. - Ленінскі суд

Завацкі Д. І.-- Ленінскі суд

Земчонак М. -- Ленінскі суд

Зялінсая дарэя-- 8 сутак

Залесскі Мікіта -- 15 сутак

Зорын В. -- Ленінскі суд

Зубок Алексей В. -- 15 сутак Ленінскі суд

Зуеў А. -- Ленінскі суд

Зюкаў Д. -- Ленінскі суд

Ількевіч Александр -- 10 сутак Ленінскі суд, суддзя Бортнік

Казак В. А. -- Ленінскі суд

Качанаў -- Ленінскі суд

Суд Партызанскага раёну

Жылінская Е. -- суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак

Казак Е. - суд Партызанскага раёну, судзя Барысёнак

Фурса - Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак

Шатерава А. В.-- суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак

Гайдук -- суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак

Сяргеенка Аксана - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Дзегцярова А. О суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Дзегцяроў А. Я. суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Крываносава Вольга - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Безмацерных - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Крываносава Наталья - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык

Севярына Тацяна - 4 сутак, суд Партызанскга раёну, суддзя Пыкіна

Хіло Т. -- суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна

Мурабава -- А. суд Партызанскга раёну, суддзя Пыкіна

Ямайкіна Ж. - штраф 20 базавых велічынь, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Талапіла Алена - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Чуешова Е. А. - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Дулуб суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Новік Ж. А -- суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Рыдыно Е. А. -- суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў

Бабіч Надзея - 4 сутак, суд Партызанскага раёну

Леонава Сьвятлана - 4 сутак, суд Партызанскага раёну

Літвінаў Міхаіл -- 10 сутак

Прохараў Павел -- 5 сутак

Сасноўскі Антон - 7 сутак

Габрыельчык Іна -- 7 сутак

Лісіцын Сяргей -- 10 сутак

Суд Маскоўскага раёну

Ніхімаў - суд адкладзены, запрасіў адваката

Брэтко - 10 сутак

Нікалайчук В. - 10 сутак

Малодкіна Анастасія - 10 сутак, суддзя Шылько

Грыцкевіч Галіна - 10 сутак

Ларына Анастасія - 7 сутак

Кудзелік Е.А. -- 10 сутак

Суд невядомы

Абразцоў Зьміцер - 15 сутак

Аксеневіч Юры --

Фамін --

Брокараў Эдуард -- 10 сутак

Шлапік Юры -- 10 сутак

Казлоўскі Алег (“Правое дело”, Расія) на 15 сутак арышту 27 сакавіка.

Вясна