Андрэас Велінгер — алімпійскі чэмпіён у скачках з нармальнага трампліна (95 метраў), фота Spiegel Online

Беларуска Марына Зуева заняла 11-е месца ў забегу на каньках на дыстанцыі 3000 м у карэйскім Пхёнчхане.

Яна пераадолела дыстанцыю за 4 хвіліны 5,96 секунды. Ад пераможцы Алімпіяды галандкі Карлін Ахтэрээктэ яна адстала на 6,75 секунды.

Дарэчы, другое і трэцяе месца занялі таксама галандкі Ірэн Вюст і Антуанет дэ Ёнг.

Пакуль лідарства ў неафіцыйным камандным заліку захапіла Германія, што мае два залатыя медалі. Да перамогі Лаўры Дальмаер у біятлоне дадалося золата Андрэаса Велінгера ў скачках на лыжах з нармальнага трампліна. Срэбра і бронза ў нарвежцаў

Расія 0 0 1 1

У нядзелю на Алімпіядзе будзе разыграна сем камплектаў узнагарод, беларусы ўдзельнічаюць у трох.

Юрый Данілачкін паспаборнічае ў гарналыжным спуску; Юрый Астапенка, Сяргей Далідовіч і Міхаіл Сямёнаў паўдзельнічаюць у лыжным скіятлоне (пачатак у 9.15), а ў 14:15 пройдзе мужчынскі спрынт у біятлоне.