26.07.2018 / 23:28

Брэсцкае Дынама перамагала грэкаў з лікам 4:0, але ўсё ледзь не скончылася катастрофай ВІДЭА 6

Футбалісты брэсцкага «Дынама» перамаглі грэчаскі «Атромітас» у хатнім матчы 2-га круга кваліфікацыі Лігі Еўропы.

Гульня пачалася для гаспадароў выдатна — ужо на 5-й хвіліне славенскі легіянер «Дынама» Жэлька Філіпавіч адкрыў лік. Яшчэ праз 10 хвілін Павел Савіцкі падвоіў вынік, эфектна рэалізаваўшы пенальці. Ён жа на зрабіў лік 3:0, а на 70-й хвіліне аформіў хет-трык.

Але госці не сталі здавацца і ў канцы гульні здолелі тройчы трапіць у вароты Паўла Паўлючэнкі — 4:3. Прычым берасцейцы ў свае вароты арганізавалі аўтагол.

Салігорскі «Шахцёр» прымаў у сябе дома польскі «Лех» і завяршыў сустрэчу з лікам 1:1.

У гульні «Дунайска Стрэда» (Славакія) «Дынама-Мінск» выніковы лік — 1:3.

26.07.2018 / 23:59
Ну, з Салігорскам усьо зразумела - гэта даўно ўжо каманда "звышхуткага вылету". А вось Брэст... Хлопцы, блін, ну як так можна? 70 хвілін "размазваць" суперніка да 4:0, а потым за 15 хвілін рэальна стаць "пад вылет" - гэта што? Гульцы на паляне адпрацавалі някепска, хацелася б пабачыць яшчэ й працу трэнера. Акрамя шпурляння пляшак з вадою.
1
гыгыгы / Адказаць
27.07.2018 / 00:03
Як зказау адзин з каментарау каментарау трансляцыи пасле 3-га голу грэкау: Што тут зробишь? Гэта ФУТБОЛ! А беларуски футбол- гэта футбол у кубе......