04.09.2018 / 11:10

Кілаграм жуйкі ў мінскай краме каштуе 900 рублёў ФОТАФАКТ 15

Чытач CityDog.by Дзяніс даслаў фатаграфіі, якія ён зрабіў у дыскаунтэры «Капілка»: цэны за жавальныя гумкі і ледзянцы напісалі за кілаграм.

Указваць адпускныя і рознічныя цэны за прынятую адзінку вымярэння ў крамах рэкамендаваў МАРГ — для пакупніка, несумненна, гэта вельмі зручна. Але часта такая інфармацыя шакуе: напрыклад, высвятляецца, што 1 кг «Дырол» каштуе 900 руб. Для прыкладу, 1 кг «Сталічных Эліт» — гэта адныя з самых дарагіх цукерак «Камунаркі» — каштуе каля 15 руб.

0
Мойша / Адказаць
04.09.2018 / 11:33
Здесь реальная цена за кило:) https://goldenbrown.deal.by/p51712797-zhevatelnaya-rezinka-dirol.html
1
Jaba / Адказаць
04.09.2018 / 11:40
Але часта такая інфармацыя шакуе: напрыклад, высвятляецца, што 1 кг «Дырол» каштуе 900 руб.
https://nn.by/?c=ar&i=215400
Вот поэтому и не указывают до сих пор, шоб элехтрорат не впечатлялося.
Вы еще семечки пересчитайте, сколько за кг выходит исли их покупать по 50г. Там тоже навар, извиняюсь рентабельность процентов 300 будет.
Странно, что такую цену указали, да еще довольно читаемым шрифтом.
И эта норма обязательна ( а не рекомендательная) и  действует в РБ с середины 2017г.
Но многие торговые объекты, особенно всем известная сеть со своими лохотронами по-просту ложили на это все....
5
pavel / Адказаць
04.09.2018 / 11:42
Это цены российского магазина..
Паказаць усе каментары/ 15 /
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзеру