Максім Скавыш адкрыў лік ужо на 23-яй секундзе. Фота Сяргея Гудзіліна.

Выдатную сяміматчавая пераможную серыю барысаўскага БАТЭ спыніў мікашэвіцкі «Граніт».
Хоць Максім Скавыш і забіў гол на першай хвіліне, аднак палеская каманда на гэтым не паплыла. У сярэдзіне ж другога тайму «Граніт» увогуле змог вырваць нічыю — 1:1.
Нягледзячы на першыя страчаныя пункты, адрыў ад другога месца БАТЭ захаваў на ранейшым узроўні 8 пунктаў.
Справа ў тым, што наваполацкі «Нафтан» прайграў у гасцях мінскаму «Дынама» — 2:0. А магілёўскі «Дняпро» разышоўся мірам з жодзінскім «Тарпеда» — 0:0.

На трэцяе месца выйшла «Дынама» брэсцкае, якое дома досыць упэўнена перамагло «Гомель» — 3:1.

Гарадзенскі «Нёман» з мінімальным лікам 1:0 адужаў «Віцебск». Крэсла пад галоўным трэнерам віцьбічаў Аляксандрам Хацкевічам здаецца дужа нетрывалым.

Першы матч без Юрыя Вяргейчыка правёў салігорскі «Шахцёр». У гульні з аўтсайдэрам у Смаргоні, «гарнякі» выратаваліся на апошніх хвілінах — 2:2.

Ну і ў сталічным дэрбі фартуна ўсміхнулася МТЗ‑РІПА, які з лікам 2:1 перамог «Мінск».