30.12.2009 / 21:04

Мінскае «Дынама» выйшла ў фінал «Кубка Шпэнглера» 3

Хакеісты мінскага «Дынама» выйшлі ў фінал прэстыжнага «Кубка Шпэнглера», які праходзіць перад Новым годам у Швейцарыі.

Для выхаду ў фінал беларусам было неабходна перамагаць у апошняй гульні групавога раунду зборную Канады. Паўночнаамерыканцы ў асноўным складзеныя з канадскіх хакеістаў, што гуляюць у Еўропе.

З цяжкасцю, але «Дынама» задачу выканала.

Лік — 4:3 (Міка Ёкела, 9, Дзяніс Качаткоў, 24, 32, Сяргей Варламаў, 42; Курціс Маклін, 12, Шон Хейнс, 35, Жан‑П’ер Віж’е, 52).

Заўтра ў фінале «Дынама» сустрэнецца з пераможцам дуэлі швейцарскага «Давоса» і нямецкага «Мангейма». Пачатак вырашальнай гульні а 13:00.

«Кубак Шпэнглера» разыгрываецца штогод ад 1923 году.

Летась пераможцам было маскоўскае «Дынама».

ЗП

0
Станкевич / Адказаць
30.12.2009 / 21:17
Хорошо бы с Давосом ещё раз сойтись динамовцам, реванш взять за корявое поражение в первой игре. А с канадцами европейскими играли странно. Первый тайм очень сумбурный, соперник мог отличиться не единожды, но забил только однажды, и то ногой. Это видели зрители даже на самых дальних от событий местах, и англоязычный комментатор, сидя в своей кабине, но только не арбитр матча. Потом он ещё давал возможность канадцам отличиться, удаляя минчан совершенно необосновано. А второй и третий периоды Минск играл, на мой взгляд, хорошо. Победили заслужено.
0
31.12.2009 / 00:12
Давос выходит в финал! Ещё доигрывать третий тайм, счёт 3:1, но по игре видно, что немцы не отыграются! У Минска будет шанс на реванш.
0
31.12.2009 / 00:29
Всё! 3:1 Давос победил. На последней минуте немцы сменили вратаря на нападающего, даже при счёте 3:1. Не помогло. Завтра обязательно надо смотреть финал. В Швейцарии интерес к турниру огромный, трибуны на всех матчах полны. Финал будет интересным.
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзеру