24.12.2010 / 11:01

Спіс затрыманых (увесь час абнаўляецца) 182

Абрамчык Мая — студэнтка гістфака БДУ, 4-ы курс. Зламалі нагу, раздроблена голень, у аўторак 21 снежня праведзена аперацыя ў бальніцы ва Уруччы. Прагноз дактароў наконт аднаўлення нагі няпэўны. Са словаў дзяўчыны, яна з сяброўкамі выходзіла з метро, трапіла пад дубінкі спецназаўцаў.

Агеева Ірына — 10 сутак арышту, у ізалятары на вул. Скарыны,20

Агрыйцовіч Алексей (Аляксандр) — 10 сутак арышту

Адамовіч Славамір, паэт — 15 сутак арышту (асудзілі 21.12)

Акуліч Аляксей

Акушэвіч Віктар Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Александровіч Вадзім, карэспандэнт газеты «Белорусы і рынок» — выпусцілі

Алібовіч Александрына — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Альшэўскі Зміцер — на сутках, ізалятар на Акрэсціна

Альшэўскі М.І. — суд Заводскага раёна Мінска

Аляшчук Раман

Анішчанка Сяргей — 15 сутак арышту

Анкеенаў — 10 сутак арышту

Анянкоў Сяргей (БХД) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Апішаў Дзмітрый Аляксандравіч (Мінск) — 10 сутак, у ізалятары на Акрэсціна

Антонава Марыя (грамадзянка Расіі), карэспандэнтка «France Presse» — адпушчана

Антонаў С.В. — судзіў суд Цэнтральнага раёна. Справа адпраўлена на дапрацоўку ў міліцыю, бо, паводле пратакола, затрыманы абвінавачваўся ў выкрыкванні антыдзяржаўных лозунгаў, але ён аказаўся глуханямы.

Анушкевіч Віктар — 12 сутак арышту

Апекуноў — на сутках

Апраніч Аляксандр — 15 сутак арышту

Арастовіч Аляксандр — 10 сутак арышту

Ардабацкі Дзяніс — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Арлоў (не пісьменнік) — на сутках, ізалятар на Акрэсціна

Аркушэвіч Віктар

Арсяновіч Андрэй Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Арцем’еў

Арцыбашаў Аляксандр (у шпіталі)

Арыстовіч Алесь Іванавіч, давераная асоба Статкевіча — затрыманы ў машыне разам са Статкевічам, па словах жонкі, знаходзіцца ў СІЗА КДБ

Асанаў Андрэй (Шчучын) — суд Ленінскага раёна Мінска

Астапенка А.С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Астапенка Максім Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Астаф’еў Аляксандр (Санкт-Пецярбург, газета «Мой район») — вызвалены

Асташоў — на сутках

Асюк А.К. — штраф 50 базавых велічынь (1750000 руб.)

Атакулава Людвіся — адпусцілі, справу спынілі

Атамановіч Міхаіл — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Атрошчанкаў Аляксандр — прэс-сакратар Андрэя Саннікава, у ізалятары КДБ

Ахрэменка Максім Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ашурок Вітольд Міхайлавіч (з-пад Ліды) — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Багінская Ніна — штраф 30 базавых велічынь

Бадзейка Святлана

Базінска Яўгенія — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Байкова Марыя

Бакур Юрась — затрыманы ў 22.35 у Брэсце 21 снежня — 22.12 асуджаны на 5 сутак

Балук Е.М. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Бандарчук Дзмітрый — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Бандарэнка Зміцер — давераная асоба Андрэя Саннікава

Банікевіч (Банюкевіч) Арсень — 10 сутак арышту

Баравіцкі С.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Баразенка Алесь, журналіст (19.12 ён быў збіты каля штаба Някляева ) — затрымалі 22 снежня, адвезлі ў Фрунзенскі РАУС Мінска, адпусцілі пасля праверкі пашпарта

Барановіч — 10 сутак арышту

Баркоўскі Павел (Мінск) — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Бараноўскі Віктар Леанідавіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Бараноўская Н.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Барсукоў Міхаіл

Барсукоў Сяргей

Барсукоў (імя невядома) — суд Маскоўскага раёна Мінска

Барткевіч Алена — штраф у 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Барэйчук Святлана — 10 сутак арышту

Барыдзэ Тарніке Марленавіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Батура Яўген Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Батусевіч Андрэй

Бачыла Улад — штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Башкевіч Аялксандр Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Баштавы Антон — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Башык Дзмітрый

Баярын Наталля

Бедка Іван (Слонім) — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Белакурскі Георгій — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Бельская Ганна — 10 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20

Берыцэ — суд Першамайскага раёна Мінска

Берфіл Ю.П. — суд Заводскага раёна Мінска

Благой С.Т. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Благой Сяргей Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Бобрык Яўген — суд Маскоўскага раёна Мінска

Богдан Ілля Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Богдан Ю.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Бойка Яўген (Магілёў) — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Болдзіна Алена

Браткевіч Алег

Брыленка ?

Брэус Арцём — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Брэус Максім — 15 сутак арышту

Бруй Павел Аляксеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Бубко Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Бублікава Тацяна (Гомель) — 10 сутак арышту

Будзееў Мікалаў — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Будзезь Мікалай Генадзьевіч

Будзькоўскі Максім — 10 сутак арышту

Буланаў Дзмітрый (Мінск) рассечаная галава — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Булкоў Максім Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Булойчык Алесь (Мінск)

Бура Аляксей (19 год) — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Бураў І.Н.

Бурбо Андрэй Віктаравіч (хворыя ныркі, пасля збіцця ў мачы кроў) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Бурмістраў Аляксандр — 15 сутак арышту

Бусева Жанна Фёдараўна — штраф 30 мінімалак, затрымана на Нямізе а 0.00

Бусько Валянціна (Гродна) — асудзілі на суткі

Бусько Яўген

Бычкоўскі Максім — 10 сутак арышту

Бязлюдаў

Бяляеў Аляксандр — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Бялько — суд Маскоўскага раёна Мінска

Бяляцкі Алесь — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Вазняк Сяргей давераная асоба Уладзіміра Някляева — у ізалятары КДБ

Вайнова Марыя — адпушчана

Вайтовіч — 10 сутак (суд Заводскага раёна)

Вайткевіч Ігар — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Валодчанка Анатоль — суд Маскоўскага раёна Мінска

Ванчук Вадзім

Ванюхава А.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Варанецкі Уладзімір

Варончанка Аляксей (быў нейкі час у Маскоўскім РУУС)

Варфаламееў Сяргей — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Варыводскі Аляксей — 10 сутак арышту

Васасюк Аляксандр — 15 сутак арышту

Васілевіч Наталля — 15 сутак арышту, цэнтр утрымання на вул.Скарыны,20

Васіленка А.А. — на сутках

Васілеўская Алена — 15 сутак арышту

Васільеў Сяргей (Мёры, БХД) — 15 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Васкабовіч Дзяніс Аляксеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Васкабовіч Міхаіл Аляксеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Васкабойнік — 10 сутак арышту

Васьковіч П. — 12 сутак арышту

Васьковіч Яўген Сяргеевіч, карэспандэнт газеты «Бобруйскій курьер» — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна, затрыманы 20.12

Васькодач — 12 сутак арышту

Васянкоў Максім

Вашкевіч П.І. — 15 сутак

Вейкут — суд Маскоўскага раёна Мінска

Велігор Вераніка (Гродна) — затрыманая ўранку, выпушчаная праз паўгадзіны

Вількіна Святлана, 12-разовая чэмпіёнка Еўропы па каратэ — адпушчана

Вількін Андрэй, муж Святланы Вількінай — адпушчаны

Вількін Аляксей Андрэевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Вільтоўскі Павел — 10 сутак арышту

Вінаградаў Віталь

Вінярскі Максім — 15 сутак арышту (асудзілі 22.12)

Власаў (Уласаў) Яўген Дзмітрыевіч — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Войтка Андрэй — 15 сутак арышту

Воўкаў Максім Анатольевіч

Воўчак (Валчок) Станіслаў Емельянавіч — на сутках на Акрэсціна

Вусік Дзмітрый Вячаслававіч — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Вусік Максім Вячаслававіч — 10 сутак арышту

Вярбіцкі Уладзімір Рыгоравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Гайдук Віталь Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Галко Дзмітрый (журналіст радыё «Свабода») — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Галко Вольга (жонка Дзмітрыя) — штраф 30 базавых велічынь

Ганчарык Э.І. — суд Заводскага раёна Мінска

Гапонаў Іван Ігаравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Гаравы — суд Маскоўскага раёна Мінска

Гарава — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Гардзіенка (Гарадзенка?) Кацярына Аляксандраўна — 10 сутак арышту

Гарабонда — 10 сутак арышту

Гаспадарык Мікалай — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Гатоўчыц Генадзь — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Гаўрылаў Алег Барысавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Герасімовіч — штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Гладкі Яўген — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Глудзень Дзіяна

Глушчук Раман, давераная асоба Яраслава Раманчука (Ленінскі РУУС) — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Гнедчык Алег (Алесь?)

Гоманаў — 10 сутак арышту

Гораў Андрэй Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Гразеўскі

Гракава С.Г. — суд Заводскага раёна Мінска

Грачанінка — 15 сутак арышту

Грачанікава Таццяна — 15 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны, 20

Грубкоў — суд Маскоўскага раёна Мінска

Грудзінская Ганна (А.С.?) — 10 сутак арышту

Грудзінскі Яраслаў

Грум Марыяна — 11 сутак арышту

Грыбоўская Таццяна — 10 сутак арышту

Грыг Георгій — 15 сутак арышту

Грыгаркевіч Арцём Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Грынчук Андрэй

Грышалевіч С.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Грыцук Ілья Дзмітрыевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Губская Ірына, штаб Рымашэўскага — 10 сутак арышту

Гудзень Дзяяна

Гулак Алег, старшыня Беларускага Хельсінкскага камітэта — справа вернута на дапрацоўку ў РУУС Кастрычніцкага раёна Мінска

Гульнік Мікалай Юльянавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Гуляк Віталь — штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Гурыновіч Іван

Гусева Жанна

Давыдаў П.А.

Дайняк Ганна (Баранавічы) — 10 сутак арышту

Дамешкан Яўген Анатльевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Данілевіч В.В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Дараганчук І.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Дарошка С.М. — суд Заводскага раёна Мінска

Дарошка Аляксей Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Дашкевіч Зміцер (лідар Маладога Фронту) — знаходзіцца ў ІЧУ ГУУС Мінгарвыканкама, на яго заведзеная крымінальная справа

Дашкевіч А.Н.

Дашкевіч Віктар — 30 базавых велічынь штрафу (1050000 руб.)

Дашкевіч Вячаслаў Васільевіч — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Дашчынскі Н.Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Дземідовіч Ігар — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Дземідовіч Андрэй Валянцінавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Дзевідзенка — 12 сутак арышту

Дземяшкан Яўген Анатольевіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Дзіянаў Вячаслаў — у Ленінскім РУУС Мінска

Дзмітрук Андрэй Іванавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Дзмітрыеў Андрэй — кіраўнік штаба Уладзіміра Някляева, у ізалятары КДБ

Дзюба М.Ю. — суд Заводскага раёна Мінска

Дзямідаў — 10 сутак арышту

Дранчук Юлія, прэс-сакратар Уладзіміра Някляева — 13 сутак арышту (згодна з пратаколам арыштавана у 23.30 19 снежня, насамрэч 20.12 у офісе «Гавары праўду»)

Дрозд Дзмітрый — 10 сутак арышту

Дрозд Аляксей — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Дрыленка Наталля — 12 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20

Дубенін Аляксандр

Дубіцкі Андрэй

Дубовік Алена — 15 сутак арышту

Дубскі Арцём — затрыманы 21 снежня ў 17.35 на прывакзальнай плошчы, 22.12 асуджаны на 15 сутак арышту

Дударчык — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Дудзінскі Андрэй — 15 сутак арышту

Дурэйка Хрысціна — 10 сутак арышту

Елісееў Андрэй

Ераменкаў Яўген Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ерашэнкаў Е.А.

Еўдакімаў Аляксей Ігаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Еўстацьеў Алег — 15 сутак арышту

Ефрэменка — на сутках

Жалязняк Арцём — на сутках

Жарноўскі Мікалай

Жахавец Ілья

Жлутка Алег — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Жораў — суд Маскоўскага раёна Мінска

Жукоўскі Кастусь— затрыманы ўранку, выпусцілі праз гадзіну

Жэўняк (Жыўняк?) — на сутках

Задзер Ганна

Задзіркоўскі (Задзяркоўскі) Андрэй Аляксеевіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Заляшчук Раман Васільевіч — 9 сутак, у ізалятары на Акрэсціна

Заміроўскі Вадзім, журналіст «БелГазеты» — адпушчаны

Занкевіч Аляксандр — 10 сутак арышту

Заранчук С.С. — суд Заводскага раёна Мінска

Захаранка Юрый (Гомель) — арыштаваны на 12 сутак

Здановіч Яўген (Гродна) — 10 сутак арышту

Зебракова Вераніка

Злянко — на сутках

Знаткевіч Іныра — 10 сутак арышту

Зохан Мікалай Дзмітрыевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Зубок

Зябскі Сяргей

Іванюк Яўген (давераная асоба Аляксея Міхалевіча) — уранку 19 снежня быў заблакаваны ў мінскай кватэры сваёй сястры

Іваноў Дзмітрый (журналіст, Расія) — выпушчаны

Іваноўскі Павел Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Івасенка Максім

Ігнатовіч Руслан, паловы сутак правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады — асуджаны на 10 сутак, ізалятар на Акрэсціна

Ігнатовіч Уладзь (шпіталь хуткай дапамогі)

Ізотаў Віталь Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ількевіч Аляксандр Іосіфавіч — 10 сутак, у ізалятары на Акрэсціна

Ільяцкі Сяргей — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Істомін Юрый (Гродна, АГП) — 13 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Кабак Н(Д?).Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Кабара Віталь

Кавалёў Сяргей Віктаравіч (не драматург) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Кавалёва А.Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Каваленка Павел Пятровіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кавалькоў Міхаіл — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Кадзюк В.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Кажамякін Канстанцін

Кажэцкі

Казец Аляксандр

Казлоў Сяргей Віктаравіч — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Казлоўскі Андрэй Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Казлюк Георгій Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Калышэйка Вадзім — 10 сутак арышту

Каляда Наталля, Свабодны тэатр

Каляда Максім Аляксандравіч — 10 сутак арышту, на Акрэсціна

Камароў Павел Юр’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кандратовіч Арцём — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Кандрацьеў Яўген — 11 сутак арышту

Канстанцінаў Канстанцін Канстанцінавіч — на сутках у Жодзіне

Канстанціновіч К.К. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Канцэвіч — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Капітулец А.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Капцюг (Капцюга) Дзмітрый Мікалаевіч (Вілейка) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Каратаеў Уладзімір А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска, 15 сутак

Карляновіч Арцём — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кароткі Сяргей

Карэннік Станіслаў — 15 сутак арышту, у ізалятары ў Жодзіне

Кастусёў Рыгор, кандыдат у прэзідэнты, збіты, — адпушчаны

Кастусёў Андрэй

Каспяровіч Цімафей — у Кастрычніцкім РУУС

Касцэвіч Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кахно (Кохна) Герман Ігаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кашулёнак В. — 10 сутак арышту

Квяткевіч Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Касцевіч Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кашталян Вольга — на сутках у ізалятары на вул. Скарыны,20

Кашулёнак В. — асуджаны на 10 сутак

Кідцыль Юрый — асуджаны на 10 сутак

Кіеўко

Кім Андрэй, былы палітвязень — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кім Тацяна, маці Кіма Андрэя —штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Класкоўскі Аляксандр, былы міліцыянт, сын журналіста Аляксандра Класкоўскага — затрыманы ва ўласнай кватэры 20 снежня, увечары, вывезены ў кайданках

Клачкоў Сяргей Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Клімко Кацярына — 10 сутак арышту

Клімко Наста — 12 сутак арышту

Клімовіч Юры (Гомель, давераная асоба Рымашэўскага) — арыштаваны на 15 сутак

Клышэйка Вадзім

Клюеў Сяргей Леанідавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кніга Настасся — суд Фрунзенскага раёна Мінска

Кобец Уладзімір, кіраўнік штаба Андрэя Саннікава

Кобрусеў Дзяніс (шпіталь МУС)

Кожыч Уладзімір Міхайлавіч — 14 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Конан Павел Сяргеевіч — на сутках на Акрэсціна

Корбан Алег, давераная асоба Яраслава Раманчука (Ленінскі РУУС)

Корзак Р.П.

Корзун М.К. — 10 сутак арышту

Корткі Сяргей

Коўтун Аляксей (Брэст) — удзень зняты з цягніка Брэст-Мінск, дастаўлены ў Бярозаўскі РАУС

Коўтун — 15 сутак арышту

Коўшык Дыяна — 10 сутак арышту

Корткі Сяргей

Котаў В.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Кравец Арцём

Крапівіна Надзея (Гродна) — 11 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20

Красноў Мікіта, актывіст грамадскай кампаніі «Грамадзянін» — у Ленінскім РУУС Мінска

Красуцкая Варвара Уладзіміраўна — знаходзіцца ў 10 мінскай гарадской клінічнай бальніцы (вул. Убарэвіча, 73), паступіла 20.12 з чэрапна-мазгавой траўмай, па словах медсястры, стан здавальняючы

Краўцоў Дзяніс Аляксеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Краўчанка Аляксандра — 10 сутак арышту

Краўчанка Сяргей Нілавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Крзак Р.П. — суд Заводскага раёна Мінска

Кружалін

Крупская — судзілі ў Першамайскім раёне Мінска

Крылова Марта — 10 сутак арышту

Крыловіч Юрый Дзмітрыевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Крэвік — суд Маскоўскага раёна Мінска

Кудаш Раман Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Кудзеліца Ф.Ф. — суд Заводскага раёна Мінска

Кудлаеў Аляксандр Аляксандравіч

Курза Дзмітрый — 10 сутак арышту

Кузьмін Арцём — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Кузняцоў Ілля Міхайлавіч, супрацоўнік Беларуская асацыяцыі журналістаў — асуджаны на 15 сутак, у ізалятары на Акрэсціна

Куклеў Даніла

Кукалеў Сяргей

Кулеш Ілья Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Куляшоў — суд Маскоўскага раёна Мінска

Кунцэвіч Антон Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна, чэрапна-мазгавая траўма

Курза Дзмітрый Ігаравіч — 10 сутак арыштту, у ізалятары на Акрэсціна

Куўшынаў Аляксандр — 10 сутак арышту

Куўшынаў Віктар — 15 сутак арышту

Кучынскі Барыс (Слонім) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Кушнярова Ганна — 10 сутак арышту

Лабанаў Арцём (Магілёў) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Лабковіч Уладзімір — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Лабко Мікалай Вячаслававіч — 12 сутак арышту

Лагвіновіч Ян — 10 сутак арышту

Ладыка Аляксандр (журналіст)

Ладышаў А.М. — на сутках

Лазарава Настасся

Лазараў Пётр Валянцінавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Лазарэнкаў Валянцін (Брэст) — удзень зняты з цягніка Брэст-Мінск, дастаўлены ў Бярозаўскі РАУС

Лазарчык Алена

Лазура — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Лагвіновіч Ян (Маладзечна) — 10 сутак арышту

Лагвіновіч Іван Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Лапко Мікалай Вячаслававіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Лапуноў — знаходзіцца ў Кастрычніцкім судзе

Лапцеў І.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Ласасюк А.В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Лашкевіч Кастусь, журналіст tut.by — пазней выпушчаны

Лашкевіч Юрась — 12 сутак аршыту, ізалятар у Жодзіне

Лемеш Уладзімір — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Лепін Георгій — штраф 30 базавых велічынь

Літвінчук Аляксандра (назіральніца ўчастка №52 Фрунзенскага раёна Мінска) — уранку 19 снежня заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком і Стасюком

Ліхавід Мікіта — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Лобан Уладзімір Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Лойка Наста — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Лосева Галіна Віктараўна — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Лугаўскі Сяргей Сяргеевіч — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Лугін Андрэй Уладзіміравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Лукін — на сутках

Лупашка В.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Лыскавец Павел (Жодзіна)

Лябедзька Анатоль (затрыманы дома) — у ізалятары КДБ

Лядоўскі Андрэй (шпіталь)

Лядскі Сяргей

Ляўданкі Арцём

Лялевіч Іван Іванавіч (Гродна) — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ляцкі (Лядскі?) Сяргей Аляксандравіч — 15 сутак арышту

Ляшкоў

Мазураў Андрэй Васільевіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Макаеў Алесь, прадпрымальнік — 15 сутак арышту

Макаева А.В. — 15 сутак арышту

Макаранка Адам

Макарэвіч Андрэй С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Макашын Сяргей — на сутках, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Макейчык Д.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Макінчук Дзяніс — 10 сутак арышту

Максіменка Раман — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Максіменка Ігар Вячаслававіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Малалеткін Сяргей, выбілі зубы нагой — штраф 30 базавых велічынь (1050000 руб.)

Маліноўскі В.Л. — суд Заводскага раёна Мінска

Манчукоў — суд Маскоўскага раёна Мінска

Маракоў Яўген — 15 сутак арышту

Маржэўская Вольга

Маркаўцоў Павел — У Ленінскім РУУС Мінска

Марозаў Леанід Андрэевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мартынаў Віктар Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мартынаў Сяргей Анатольевіч (Магілёў) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Мартыновіч Уладзімір Уладзіміравіч (Вадзімавіч?) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Мартышовіч — 11 сутак арышту

Мархотка Дзяніс Аляксандравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Марцалеў Сяргяй, кіраўнік штаба Статкевіча — затрыманы ў цягніку раніцай 23.12 на станцыі Брэст-Цэнтральны

Марчук Ілля Юр’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Маршэўская — 10 сутак (суд Заводскага раёна)

Масленнікаў Фёдар — суд Маскоўскага раёна Мінска

Масюк Сяргей

Матрончык Ю.Л.

Матусевіч Андрэй Леанідавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мацвееў Ігар (Менск)

Мацвеева А.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Мацеюк Аксана (Мінск) — уранку 19 снежня заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком

Маціеўскі Максім Станіслававіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мацкевіч В.І. — суд Заводскага раёна Мінска

Мацкой Сяргей Часлававіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мацук Багуслаў (Мёры) — затрыманы разам з чатырма сябрамі пры выездзе з горада

Мацукевіч Леанід — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Мацута Ігар Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мецялькоў Марк — 15 сутак арышту

Мелехавец В.Ф. — суд Заводскага раёна Мінска

Мельнікаў Пятро Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мельнікаў Д.В. — на сутках

Мельнічэнка Антон Мікалаевіч (Гомель) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Мікалаеў Уладзімір — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Мілінец Алесь — 12 сутак арышту, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Мілешка — знаходзіцца ў Кастрычніцкім судзе

Мініч В.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Мінкевіч — 10 сутак арышту

Мірзаянаў Фёдар — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Міронаў Яўген Віктаравіч— 15 сутак арышту

Міронаў Віктар Віктаравіч

Місюкевіч Юльян (МФ) — затрыманы ўранку, выпушчаны пасля праверкі пашпартных звестак

Міхайлаў Георгій — 15 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Міхалап Павел Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Міхалевіч Алесь, кандыдат у прэзідэнты, сышоў з Плошчы раней, але быў затрыманы дома супрацоўнікамі КДБ, знаходзіцца ў ізалятары КДБ

Міхаленка — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Міхалкін Захар

Міхалкін Эдгард

Міхеенка Ягор Андрэевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Міхайлаў Георгій — 15 сутак арышту ў Жодзіне

Міхалкін Захар

Міхалкін Эдгард — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Міхееў Леў — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Мурашкевіч Віталь — суд Кастрычніцкага раёна Мінска, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Мурашкевіч Вячаслаў — больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады

Мыслівец (Мыслевец) Ігар — 15 сутак арышту, ізалятар у Гродне

Мыцько — 10 сутак арышту

Мычко Максім Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мычко Андрэй Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Мышковец Ірына — 10 сутак арышту, у ізалятары на вул. Скарыны,20

Мядзведзеў С.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Мялешка Марыя

Мяцельская Яніна

Мяцельнікаў Марк — 15 сутак арышту

Навіцкі Леанід Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Навіцкі Сяргей — 13 сутак арышту

Навумаў Аляксандр — 15 сутак арышту

Навуменка Аляксандр Віктаравіч — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Намержыцкі Д.Л. — суд Заводскага раёна Мінска

Наркевіч Алег

Насута Арцём

Невядомы, затрыманы ў офісе Незалежнага назірання

Невядомы, затрыманы ў офісе Незалежнага назірання

Немірка В.С. — суд Заводскага раёна Мінска

Несцер — на сутках

Несцярэнка Марат Рыгоравіч (Берасце) — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Неўдах Максім — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Ніжнік В.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Нізамаў Алег, Віцебск

Нікількоў Марк — 15 сутак арышту

Нікітчанка — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Нікіценка Руслан Валер’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Нікіфараў Раман Аляксандравіч — 15 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Новікаў Ягор (Магілёў) — 10 сутак арышту

Новікаў Іван Аляксандравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Носава Святлана — трапіла ў шпіталь з чэрапна-мазгавой траўмай, асудзілі на 10 сутак, ізалятар на вул. Скарыны,20

Носава Вольга — 10 сутак арышту, асуджана 21.12

Нядвіцкая В.В. — 10 сутак арышту

Някляеў Уладзімір, кандыдат у прэзідэнты, збіты да непрытомнасці, вывезены са шпіталя — знаходзіцца ў ізалятары КДБ

Нямкова Т.Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Осіпава С.Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Пабчанка Аляксандра

Пазняк Андрэй

Палажанка Наста — намесніца старшыні «Маладога фронту»

Паліновіч Аляксей Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Палуйчык Сяргей — 15 сутак арышту, у ізалятары ў Жодзіне

Палуда Андрэй — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Палуда Ю.П. — суд Заводскага раёна Мінска

Палушын Канстанцін, Віцебск — 10 сутак арышту

Палякіт — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Палякоў Віталь Інакенцьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Панкавец Святлана — 10 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны, 20

Панкавец Ірына, маці Святланы (Барысаўскі раён) — 10 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны, 20

Паньковіч Ігар

Панцюхова А.Б. — суд Заводскага раёна Мінска

Парфянкоў Васіль (пераломы, шпіталь)

Парчынскі Мікола (Наваполацк) — затрыманы 19 снежня на вакзале

Парута Віталь Віктаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Парфільева Кацярына — 10 сутак арышту, у ізалятары ў Жодзіне

Парфянкоў Васіль — у шпіталі

Пастрэнка Міхаіл Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Патапчык — 10 сутак арышту

Патупчык Мікіта Сцяпанавіч — 10 сутак аршыту, у ізалятары на Акрэсціна

Патупчык Мікіта — 10 сутак арышту

Паўлоўская Марыля — 10 (15?) сутак арышту, у ізалятары на вул. Скарыны,20

Паўлюкевіч Сяргей Віктаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Паўлаў Анатоль, былы прарэктар БДУ, старшыня Мінскай арганізацыі АГП — ізалятар КДБ

Паўлаў П.В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Паўлаў Яўген Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Паходня Мікалай

Пачобут Андрэй (Гродна) — выпусцілі, па справе праводзяць дадатковую праверку

Пашкевіч Міхась (затрыманы ўранку, пазней адпушчаны)

Пашковіч Ігар

Паштавы Антон

Пенкрат А.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Петка Іван — 15 сутак арышту

Петракоўская Вікторыя — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Петракоўскі Васіль Васільевіч

Піманава Вольга Уладзіміраўна

Пінчук Раман Мікалаевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Плюта Міхаіл Васільевіч — 15 сутак, затрыманы на Нямізе а 0.00, сядзіць у Жодзіне

Побаль Аляксей Ігаравіч

Праватораў Вадзім — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Прохараў Віталь Леанідавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Пружаноўскі Артур — 15 сутак арышту, у ізалятары ў Жодзіне

Пушкін Алесь (в. Бобр, Крупкі р-н), быў затрыманы 8 снежня, 13 сутак арышту — выпусцілі 21 снежня

Пякарчык Сяргей — 13 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Пярфільева Кацярына — 10 (12?) сутак, сядзіць у Жодзіне

Пярсілава Аляксандра — 10 сутак арышту

Пятровіч Максім (журналіст, Расія) — затрыманы ўранку, выпушчаны

Пятрушын — на сутках

Пятрэнка Міхаіл — 10 сутак арышту

Пячко (Печко) Аляксандр Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Рабашкіна Святлана

Рабуха Віктар

Радзецкая Т.П. — 10 сутак арышту, асуджана 21.12

Радзівонаў Арцём

Радзіна Наталля, рэдактарка сайта charter97 — у ізалятары КДБ

Раманчук Артур, пляменнік Яраслава Раманчука, 10 сутак арышту (з ізялатары на Акрэсціна перавезлі ў Жодзіна) — 22.12 адпусцілі як студэнта замежнай ВНУ

Раманюк Аляксандр Леанідавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Рамашэўская Юля

Раслякова Святлана

Расолаў Я.Д. — на сутках

Раткевіч Дзмітрый Ігаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Раткевіч Антон Ігаравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ронан — 10 сутак арышту

Ротчанка Сяргей — 12 сутак арышту ў Жодзіне

Рубан Аляксандр Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Рублёва Д.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Рубашкіна Святлана Дзмітрыеўна — 10 сутак (суд Заводскага раёна)

Русінаў Сяргей Уладзіміравіч — 10 сутак арышту

Русінаў Сяргей Валер’евіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Рыбчанка Наста (грамадзянка Расіі) — пратакол адміністратыўнага правапарушэння накіраваны на дапрацоўку ў Маскоўскі РУУС Мінска

Рымашэўскі Віталь, кандыдат у прэзідэнты, збіты, вывезены са шпіталя — у следчым ізалятары КДБ

Рымашэўская Юлія, прэс-сакратар Уладзіміра Някляева — 13 сутак арышту

Савіч Уладзімір (Вілейка)

Савіцкі Сяргей — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Савіцкі Уладзіслаў Іосіфавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Савічны В.Н.

Савеліч — знаходзіцца ў Кастрычніцкім судзе

Савеліс — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Сакалкоў (Сакалоў?) Анатоль — 12 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Сакалоўская Марына — 11 сутак арышту

Сакевіч Крысціна Вячаславаўна

Сакевіч Хрысціна Вячаславаўна— 5 сутак арышту

Сакрэт Яўген Вадзімавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Саламаха Андрэй (Вілейка) — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Салаўёў Зміцер — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Салей Аялксей (Гродна) — фотакарэспандэнт «Magazyn Polski na Uchodzstwie»

Самаліха — 10 сутак арышту

Самец Міхаіл Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сандовіч Ігар Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Саннікаў Андрэй, кандыдат у прэзідэнты, збіты жорстка, знаходжанне невядомае

Сапранецкая (Сапранеўская) Даша — на сутках у ізалятары на вул. Скарыны,20

Сапарнуцкая Дар’я — 10 сутак арышту

Саракваш (Сыракваш?)Андрэй — на сутках у ізалятары ў Жодзіне

Сафронаў Яўген

Сенько М.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Сапранецкая Дар’я — 10 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20

Саўка Зміцер, лінгвіст — 15 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Саўчук Арцём Андрэевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сачыловіч Д.Н. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Сачыўка С.Р. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Сашко В.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Свігач Д.С. — суд Заводскага раёна Мінска

Светла — суд Маскоўскага раёна Мінска

Свяцкая Валянціна

Севярынец Павел, лідар Беларускай Хрысціянскай Дэмакратыі — у следчым ізалятары КДБ

Семшэф — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Семянчук Кірыла (Гродна), быў затрыманы 18 снежня — атрымаў 6 сутак арышту

Серабракова Вераніка — 10 сутак арышту, ізалятар на вул. Скарыны,20

Серада Аляксей Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сідарэвіч (Сідаровіч?) Кацярына — пакараная штрафам у 30 базавых велічынь (1050000 бел. руб.)

Сінікрыцкая (Сінекрыцкая?) Таццяна (выпадкова падвезла Кастусёва) — 10 сутак арышту, асуджана 21.12

Сіранаў — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Скок Аляксей Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Скрабунова Аліна — 10 сутак арышту, асуджана 21.12

Случоўскі С.С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Слядзеўская Кацярына — 10 сутак арышту

Сляпухін Валерый (давераная асоба Уладзіміра Някляева) — асуджаны на 12 сутак

Смаляк Сяргей, студэнт ЕГУ — 10 сутак арышту

Смольскі Л.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Снапкова Ірына (в. Ермаловічы Бялыніцкага раёна).

Собаль А.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Сокалаў Анатоль — 12 сутак арышту

Станчык Аляксандр Іванавіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Старадубец Канстанцін — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Стасюк Іван (штаб Уладзіміра Някляева) — уранку заблакаваны ў кватэры разам з Яўгенам Іванюком

Статкевіч Мікалай, кандыдат у прэзідэнты

Сташулёнак Вераніка — штраф 30 базавых велічынь

Стэфановіч Валянцін — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Суслава Аляксандра — 10 сутак арышту

Сухаверхі Андрэй (Пінск) — асуджаны на 10 сутак

Сухаверхі Аляксандр Леанідавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сухаверхі Аляксей — асуджаны на 10 сутак

Сухадульскі Іван

Сухарулідзэ Леанід Зінобіевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сухарэвіч Дзяніс Аляксандравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Сухачэўскі Павел Вячаслававіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Сухалеўскі Павел — 10 сутак арышту

Сушкевіч Аляксандр

Сушкевіч Вадзім Мікалаевіч (Мінск) — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сушко Максім Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сушко Віталь — на сутках

Сцепаненка Яўген

Сцяпанава Кася, студэнтка ЕГУ — 24.12 знятая на ст. Гудагай з цягніка з Вільні, дастаўлена ва ўпраўленне КДБ

Сцяпанава О (А).В. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Сцяшэнка Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сыцін Дзяніс — 12 сутак арышту

Сыс Сяргей — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Сямёнаў Максім (Менск)

Сяргеенка Мікола

Сяргееў Сяргей Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сяргееў Уладзімір Пятровіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Сячко Ігар — на сутках у Жодзіне

Талькоўскі Юры (Маладзечна) — 10 сутак арышту

Тандовіч — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Тарабонда Аляксандр Міхайлавіч (Беразіно), зламана правая нага — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Тараноўская Вольга — штраф 30 базавых велічынь

Тобаль Аляксей

Трафімава Марына (Гродна) — 11 сутак арышту (ёй не аддаюць інгалятар)

Трафіменка — 10 сутак арышту

Траццяк Е.Ю. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Траццяковіч В.С. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Траццякоў Віталь Святаслававіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Трыбушэўскі Кірыл — 10 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Трыпуцін — 15 сутак арышту

Туран — суд Цэнтральнага раёна Мінска

Турчык Аляксандр Канстанцінавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Удодаў Аляксандр— 15 сутак

Ульдзіновіч Павел, Ваўкавыск — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Ульяцкі Сяргей — 10 сутак арышту

Ус Дзмітрый, кандыдат на пасаду прэзідэнта — адпушчаны

Ухналёў Пятро (моцна збіты, не затрыманы)

Фаўзулін Вячаслаў Феліксавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Федаркевіч Алег Уладзіміравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Федарук Сяргей — 10 сутак арышту

Федарук Зміцер — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Федуінка О.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Фёдараў Станіслаў Ігаравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Фомчанка Д.А. — суд Заводскага раёна Мінска

Фурман Валянціна — 10 сутак арышту

Фурман Віктар

Фурс — 15 сутак арышту

Фядута Аляксандр — давераная асоба Уладзіміра Някляева, ізалятар КДБ

Хадановіч Сяргей — 10 сутак арышту

Халіп Ірына — журналістка, жонка А. Саннікава, у момант затрымання ў жывым эфіры перадавала рэпартаж, які абарваўся — у следчым ізалятары КДБ

Хаменка Анатоль — суд Маскоўскага раёна Мінска

Хамічэнка Уладзімір — 15 сутак арышту

Хамутоў Глеб, студэнт ЕГУ — 15 сутак арышту

Хамянок Дзмітрый — суд Ленінскага раёна Мінска

Харытонаў Павел Мікалаевіч — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Хвасцюк Арцём Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Хведар Сяргей

Хведарук Зміцер

Хмараў Сяргей

Хмяльніцкі Валянцін Васільевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Церашчук Іван — 19 сутак

Ціткова Н.Н. — суд Заводскага раёна Мінска

Ціханаў Аляксандр — 10 сутак арышту

Ціхан Аляксандр Генадзьевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Цыбарт Аліна (17 гадоў, Баранавічы)

Цыбульскі Андрэй Міхайлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Цымброўскі Эдуард Валер’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Цыцін А.А. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Цупа — на сутках

Цюлькоў Аляксей — давераная асоба Віталя Рымашэўскага

Цяжарная жанчына, прозвішча сайт «Вясны» не ўдакладняе

Цяцёркін (Цяцеркін) Мікалай — суд Ленінскага раёна Мінска

Чабатароў Мікола (Наваполацк) — затрыманы ўранку

Чайчыц Вольга — штраф 30 базавых велічынь

Чайкоўскі Віктар (Берасце, давераная асоба Статкевіча) — будзе знаходзіцца пад вартай 3 сутак, да суду — 22.12 адпушчаны

Чакін Леанід Барысавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Чарапанаў — суд Маскоўскага раёна Мінска

Чарнец Канстанцін разам з жонкай (Мінск) — аглядальнік радыё «Свабода»

Чарняк Дзмітрый Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Чарлінінская Марыя (Мінск) — уранку заблакаваная ў кватэры разам з Іванюком

Чарных Вольга — 12 сутак арышту, асуджана 21.12, ізалятар на вул. Скарыны,20

Чарняк Максім (Бабруйск) — затрыманы ўранку, папярэджаны аб адказнасці за ўдзел у мітынгу

Чарняк Дзмітрый Сяргеевіч — 11 сутак арышту

Чарняўскі Віталь (Вілейка) — выпусцілі пасля ўзяцця тлумачэнняў, аргтэхніку канфіскавалі

Чарухін Канстанцін

Чарухіна Ганна

Чура А.М. — суд Заводскага раёна Мінска

Чучвал Сяргей Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Чучва — суд Перамайскага раёна Мінска

Чуфістаў К.О. — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Чысты Андрэй Валер’евіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Чэмесава (Чамісава) Аляксандра — 10 сутак арышту

Чэмісаў Г.І. — суд Партызанскага раёна Мінска

Чэпелеў — на сутках

Шабуня А.В. — суд Заводскага раёна Мінска

Шавел — на сутках

Шагун Андрэй

Шаламіцкі Павел Уладзіміравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Шамбалава Тацяна (Магілёў)

Шапавал Аляксей Уладзіміравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шапураў Мікіта Сяргеевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шарава Ганна, Малады Фронт — 10 сутак арышту, асуджана 21.12

Шарапаў Вадзім — 10 сутак

Шаруба Ганна — 10 сутак арышту

Шарыпаў Вадзім Валер’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шарэнда Андрэй, затрыманы ў 22.35 у Брэсце 21 — 22.12 асуджаны на 5 сутак арышту

Шастаковіч Соф’я Аляксандраўна (пенсіянерка)

Шаўчэнка Арцём Аляксандравіч (Мінск) — 12 сутак арышту

Шаўчэнка Сяргей Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шахноўскі Сяргей (Наваполацк) — быў затрыманы ўранку, выпушчаны праз гадзіну

Шацікава Крысціна (Магілёў) — у Кастрычніцкім РУУС Мінска

Шкабара Віталь — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Шкут Аляксандр Аляксандравіч — 10 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Шпак-Рыжкаў Юрась — 10 сутак арышту, ізалятар у Жодзіне

Шпацік Кірыл

Шувалаў

Шумкевіч Аляксандр — асудзілі на 10 сутак

Шухрай Зміцер — давераная асоба кандыдата Віталя Рымашэўскага, затрыманы а 22.35 у Брэсце 21 снежня — 22.12 асуджаны на 5 сутак арышту

Шыкаў Сяргей Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шыла Іван (Салігорск) — уранку быў заблакаваны супрацоўнікамі ў цывільным у кватэры Батуева

Шынкевіч Вадзім Анатольевіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шыхсефіеў Цімур — 10 сутак арышту

Шышко Сяргей, больш за суткі правёў у аўтазаку на вуліцы без ежы і вады — на сутках

Шчэрбаў Раман Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Шэін Аляксей, Беларуская Хрысціянская Дэмакратыя — 12 сутак арышту, у ізалятары на Акрэсціна

Шэйна — суд Маскоўскага раёна Мінска

Шэпялеўскі А.М. — суд Заводскага раёна Мінска

Шэршань — суд Маскоўскага раёна Мінска

Югновіч Аксана — 10 сутак арышту

Ючкавіч (Ючковіч) Аксана — 10 сутак арышту, у ізалятары на вул. Скарыны,20

Юхневіч Е.М. — суд Заводскага раёна Мінска

Юцько — 10 сутак арышту

Язерскі Сяргей Паўлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Якабчук (Якапчук) Антон — суд Кастрычніцкага раёна Мінска

Якаўлеў Сяргей

Якіменка Яўген — асудзілі на 10 сутак

Якіменка — 15 сутак арышту

Якушаў Аляксандр Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ялкова Алена — штраф 30 базавых велічынь

Януковіч Алена

Яраш С.Е.

Ярашэвіч Ірына — 15 сутак арышту

Ярмаковіч Аляксандр — 10 сутак арышту

Ярмалюк Дзмітрый Юр’евіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Ярмохін Эміль, студэнт ЕГУ — 15 сутак арышту

Яроменак Уладзімір

Яроменкаў (Ерамёнкаў) Яўген Анатольевіч — 10 сутак арышту, асуджаны 21.12

Ясевіч Зміцер (МФ) — затрыманы ўранку, выпушчаны за паўгадзіны

Ясюк Алеся — штраф

Ясюк Уладзімір Паўлавіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Яўстрацьеў Алег Іванавіч — 15 сутак арышту, ізалятар на Акрэсціна

Яхімоўская Людміла (Менск)

Яцкоў Усевалад Аляксандравіч — на сутках у ізалятары на Акрэсціна

Яшчук Е.А. — 10 сутак арышту

0
НИКИТА / Адказаць
20.12.2010 / 01:52
ГЕРОИ!
0
я / Адказаць
20.12.2010 / 02:00
кима зноу?
0
Maree / Адказаць
20.12.2010 / 02:06
идиоты...что это за потасовка была у Дома правительства?..мирная акция? ну конечно
Паказаць усе каментары/ 182 /
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзеру